surfmag.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, finansach, pracy oraz domie i ogrodzie

Moda i uroda

Cieniowanie włosów kręconych – zalety i wady

Cieniowanie włosów kręconych – zalety i wady

Fryzura ma ogromny wpływ na wygląd, dlatego warto dopasować ją do rysów swojej twarzy. Nawet najpiękniejsze cięcie nie sprawdzi się u wszystkich. Każdemu pasuje coś innego, dlatego kierowanie się wyłącznie najnowszymi trendami fryzjerskimi nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Można oczywiście inspirować się, ale skupić trzeba się na swoich potrzebach i preferencjach. Cieniowane włosy kręcone prezentują się bardzo efektownie. Jest to sposób na szybką zmianę dotychczasowego wyglądu. Włosy odrastają, dzięki czemu można co jakiś czas eksperymentować z rozmaitymi fryzurami.

Zobacz także: Manicure hybrydowy – jak ściągnąć hybrydy?

Czy cieniowanie włosów kręconych to dobry pomysł

Sposobów na zmienianie fryzury jest wiele. W przypadku włosów kręconych ciekawym pomysłem będzie ich pocieniowanie. Rozwiązanie to ma wiele zalet, o których warto wiedzieć. Cieniowanie wydobywa naturalny skręt, lepiej niż niejeden kosmetyk. Umiejętne cięcie włosów sprawi, że pasma będą się łatwo skręcały. Przełoży się to oczywiście na atrakcyjny wygląd. Cieniowanie można polecić każdemu, kto pragnie optycznie zwiększyć objętość fryzury. Będzie miała one naturalny kształt. Możliwe jest także uniknięcie plątania się włosów dzięki ich rozrzedzeniu. Osoby mające gęste włosy borykają się z ich zbijaniem. Cieniowanie pozwala również uchronić się przed zniszczeniem włosów. Jest jeszcze jedna zaleta tego rozwiązania, a mianowicie uczucie lekkości. Mniej włosów to duże odciążenie dla skóry głowy. Cieniowanie świetnie sprawdza się w przypadku włosów kręconych, bo dzięki temu zabiegowi fryzjerskiemu zaczynają się one układać w ładne warstwy. Rozwiązanie to można polecieć przede wszystkim osobom mającym grube i gęste włosy. Oczywiście kluczowe będzie udanie się do odpowiedniego fryzjera. Powinien mieć on doświadczenie w cieniowaniu włosów. Istotne będzie również wykonywanie cięć za pomocą ostrych nożyczek, aby nie doszło do uszkodzenia włosów.

Czy cieniowanie włosów ma jakieś wady?

Cieniowanie włosów kręconych ma wiele zalet, ale trzeba mieć też na uwadze pewne wady. Nie będzie to korzystne rozwiązanie dla wszystkich osób. Przy cienkich i rzadkich włosach lepiej wystrzegać się tego rodzaju cięcia. Mocne cieniowanie przyczyni się do pogorszenia wyglądu. Fryzura będzie jej bardziej przerzedzona, czyli uzyska się efekt odwrotny do zamierzonego. Na tym jednak wady się nie kończą. Zaliczyć można do nich także problem z późniejszym podcinaniem końcówek. Warto wiedzieć, że do ich rozdwajania się dochodzi znacznie szybciej w przypadku cieniowania niż cięcia włosów na prosto. Jako że są one przycinane w wielu miejscach, to niestety rozdwojone końce są widoczne na całej długości. Oznacza to, że włosy wyglądają na bardziej zniszczone, niż są w rzeczywistości. Na cieniowanie nie powinny decydować się osoby mające włosy o niskiej porowatości. Kolejną kwestią będzie utrudnione nakładania kosmetyków mających za zadanie zabezpieczyć końcówki. Konieczne stanie się aplikowanie ich na całej długości włosów, co jednak spowoduje ich nadmierne obciążenie. Nie będzie wyglądało to estetycznie.

W jaki sposób można zablokować dokuczliwe reklamy na YouTube?

Udostępnij