surfmag.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, finansach, pracy oraz domie i ogrodzie

Dom i ogród

Solar do basenu sposobem na ciepłą wodę

Solar do basenu sposobem na ciepłą wodę

Polskie warunki klimatyczne sprawiają, że nie ma zbyt wielu dni, które sprzyjają przyjemnym kąpielom w akwenach morskich. Należy długo czekać, a w końcu woda się nagrzeje i nie będzie trzeba zgrzytać zębami z zimna podczas wchodzenia do niej. W przypadku przydomowych basenów świetnie sprawdza się solar, dzięki któremu pływanie stanie się czystą przyjemnością. Jest to urządzenie, dzięki któremu woda w basenie zostanie podgrzana i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Energia elektryczna produkowana przez solar pochodzi z promieniowania słonecznego. Jest więc darmowa i niewyczerpywalna. Warto zastanowić się nad tym innowacyjnym rozwiązaniem.

Zobacz także: Wytrzymałe i komfortowe legowisko dla psa własnej roboty

Czy solar do basenu to dobry pomysł?

Fotowoltaika to przyszłość, pozwala na zmianę promieniowania słonecznego w energię elektryczną, którą można wykorzystać do zasilania urządzeń elektrycznych, ogrzania budynku i wody użytkowej. Warto też wiedzieć, że zielona energia posłuży również do zapewnienia sobie ciepłej wody w basenie. Jest to możliwe, trzeba tylko wyposażyć się w odpowiednie urządzenia. Solar służy do ogrzewania wody w basenie. Podłącza się go pod pompę filtrującą, dzięki czemu może oddawać nagromadzone ciepło. Miłośnicy pływania będą zachwyceni. Nie trzeba czekać na upalne dni, aby woda się naturalnie nagrzała od słońca. Znika również konieczność ponoszenia wysokich kosztów ogrzewania wody. Ekonomicznym rozwiązaniem będzie wykorzystanie energii odnawialnej. Jest to ekologiczny sposób na pływanie w ciepłej wodzie w swoim przydomowym basenie. Możliwe staje się podniesienie temperatury o nawet kilka stopni Celsjusza/. Przekłada się to na wysoki komfort termiczny. Woda przepływa przez kolektory i to wystarczy do podniesienia jej temperatury. Nie ma w tym niczego skomplikowanego. Producenci udzielają wieloletniej gwarancji na solary. Cechują się one niską awaryjnością. Będzie to długoterminowa inwestycja. Na zwrot z niej nie trzeba długo czekać, co jest kolejną zaletą.

Jaki wybrać solar do basenu?

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów solarów do ogrzewania wody basenowej. Jest więc w czym wybierać. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie. Jeśli ktoś ma duży basen, to będzie potrzebował solarów o sporej powierzchni. Muszą być one wydajne, jeśli mają ogrzać sporą ilość wody, podnieść jej temperaturę o kilka stopni Celsjusza. Istotne jest to, aby znalazły się w odpowiednim miejscu, czyli dobrze nasłonecznionym. Trzeba pamiętać o tym, że efektywność solarów zależy od ilości promieni słońca, które są w stanie wyłapać. Najczęściej montuje się solary na dachu, ale możliwe jest także postawienie ich na specjalnej konstrukcji wolnostojącej. Najlepsza będzie strona południowa ze względu na sporą ilość światła. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli ktoś ma ogród o dużej powierzchni, nie chce obciążać zadaszenia budynku. Jeżeli ogród jest niewielki, to sprawdzą się kule solarne. Zajmują one niewiele miejsca. Oczywiście nie ma co liczyć na dużą wydajność. Jeśli komuś wystarczy podniesienie temperatury o trzy stopnie Celsjusza, to kule solarne będą dobrym wyborem.

Dlaczego warto zainstalować alarm do garażu?

Udostępnij