surfmag.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, finansach, pracy oraz domie i ogrodzie

Dom i ogród

Dlaczego warto zainstalować alarm do garażu?

Dlaczego warto zainstalować alarm do garażu?

Nawet jeśli ktoś nie ma nowego auta prosto z salonu samochodowego, to nadal musi liczyć się z ryzykiem jego kradzieży, jeżeli nie zostanie odpowiednio zabezpieczone. Złodziej nie przepuści okazji w postaci łatwego łupu. Ryzyko kradzieży mienia zmniejsza się drastycznie w przypadku pilnie strzeżonych miejsc. Monitorowany parking mocno zniechęca złodzieja. Co jednak z domowym podwórkiem, czy również można się jakoś zabezpieczyć przed kradzieżą? Jest na to wiele sposobów. Można również zainstalować kamerę na swojej posesji. Istotne będzie to, aby auto było garażowane. Warto też zamontować alarm w garażu.

Zobacz także: Wytrzymałe i komfortowe legowisko dla psa własnej roboty

Czy inwestycja w alarm do garażu to dobry pomysł

Drzwi antywłamaniowe to jedno, ale warto też pomyśleć o alarmie do garażu. W ten sposób zmniejsza się ryzyko kradzieży mienia i nie dotyczy to wyłącznie samochodu. W garażu znajdują się przecież rozmaite przedmioty, które mogą być atrakcyjne dla złodzieja. Pomimo konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów możliwe staje się uchronienie przed znacznie większymi stratami finansowymi. Trzeba też mieć na uwadze to, że firmy ubezpieczeniowe sprawdzają zastosowane zabezpieczenia. Jeśli właściciel pojazdu nie zapewni mu właściwej ochrony przed kradzieżą, to niestety musi liczyć się z małymi szansami na wypłacenie odszkodowania z ubezpieczenia. Należy wobec tego postawić przede wszystkim na profilaktykę.

Alarm do garażu to relatywnie tani sposób na zwiększenie ochrony. Będzie to świetna opcja dla osób, które nie chcą pożegnać się ze swoim autem, motocyklem, skuterem lub wyposażeniem. Nie ma znaczenia to, czy garaż jest murowany, czy też może został wykonany z blachy. Alarm sprawdzi się w przypadku każdego obiektu. Oczywiście nie zapewnia 100% ochrony, ale zawsze można liczyć na zniechęcenie potencjalnego złodzieja. Będzie mniej skłonny do włamania się, jeśli w garażu zamontuje się alarm. Działa on jak odstraszacz i studzi zapał złodzieja.

Jak wybrać alarm garażowy?

Alarm do garaży ma relatywnie prostą konstrukcję. Składa się w centrali, manipulatora, czujników ruchu i sygnalizatora zewnętrznego. Zwykle alarm włącza się i wyłącza za pomocą kodu, ale nie brakuje również systemów sterowanych za pomocą pilota lub nawet zdalnie, z poziomu smartfona. Nowoczesne systemy antywłamaniowe są oczywiście droższą opcją, ale za liczne udogodnienia trzeba zapłacić więcej pieniędzy. Można liczyć przykładowo na wysyłanie powiadomień w postaci wiadomości tekstowych, jeśli pojawią się jakieś zagrożenia. Pozwoli to na szybką interwencję.

Warto zastosować chociaż najprostszy alarm, który również dobrze spełni swoje zadanie. W sprzedaży znajdują się rozmaite alarmy, które nie muszą być na stałe podłączone do energii elektrycznej. Świetną opcją będzie alarm bezprzewodowy, może być on zasilany bateryjnie lub akumulatorowo. W wielu przypadkach takie rozwiązanie będzie niezwykle wygodne lub wręcz konieczne. Alarm należy dopasować do wielkości garażu i liczby wejść. Czujniki ruchu może zostać odpowiednio rozmieszczone, aby można było liczyć na skuteczność działania systemu. Znaczenie ma typ alarmu i dodatkowe opcje.

Solar do basenu sposobem na ciepłą wodę

Udostępnij