surfmag.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, finansach, pracy oraz domie i ogrodzie

Moda i uroda

Manicure hybrydowy – jak ściągnąć hybrydy?

Manicure hybrydowy – jak ściągnąć hybrydy?

Manicure hybrydowy to gwarancja pięknych i przede wszystkim trwałych efektów na naszych paznokciach, które mogą utrzymać się nawet cztery tygodnie. Zazwyczaj wykonywany w salonach kosmetycznych, coraz częściej jednak profesjonalne zestawy z lampą do utwardzania znajdują się również w domowych kosmetyczkach. Oznacza to, że również samodzielnie musimy go usunąć w domu. Jak ściągnąć hybrydy?

Zobacz także: Cieniowanie włosów kręconych – zalety i wady

Manicure hybrydowy – piękne efekty, ale trudne do usunięcia

Nawet na manicure hybrydowy przychodzi pora, że trzeba go ściągnąć. Potrzeba zachodzi najczęściej wtedy, gdy odrosty stają się zbyt duże. Można to zrobić zarówno w salonie kosmetycznym, co nie zawsze jest gwarancją, że zostanie wykonane to profesjonalne, jak i zabieg przeprowadzić samodzielnie w domu. Trzeba zrobić to bardzo ostrożnie, ponieważ łatwo o uszkodzenie płytki paznokciowej, a nasze paznokcie nie wyglądają wtedy dobrze. Jeśli lakier zostanie zdjęty prawidłowo, to naszym paznokciom nie grożą nieestetyczne efekty. W takim razie jak ściągnąć hybrydy?

Z pomocą profesjonalnych preparatów i narzędzi

Jak ściągnąć hybrydy, aby nasze paznokcie wciąż wyglądały estetycznie? Koniecznie trzeba zastosować odpowiednie preparaty oraz narzędzia. W pierwszej kolejności należy usunąć wierzchnią warstwę topu, którego zadaniem jest utwardzenie lakieru hybrydowego. Najlepiej wykonać to za pomocą specjalnego pilniczka o odpowiedniej gradacji, np. 100/180. Mocniejszy pilnik może uszkodzić płytkę paznokciową, a słabszy po prostu nie dać rady. Usunięcie wierzchniej warstwy spowoduje, że lakier łatwiej odejdzie od paznokcia. Kolejnym etapem jest nasączenie wacików acetonem i nałożenie ich na paznokcie. Najlepiej zabezpieczyć je wtedy folią aluminiową i potrzymać co najmniej 15 minut. Po tym czasie można sprawdzić, czy lakier odchodzi.

Ściąganie lakieru również odbywa się z wykorzystaniem odpowiednich akcesoriów kosmetycznych. Można posłużyć się drewnianymi patyczkami lub metalowym kopytkiem. Lakier należy ściągać ostrożnie w kierunku od skórek do końcówki płytki. Jeśli warstwa lakieru nie chce odchodzić, to warto na paznokcie ponownie nałożyć wacik nasączony acetonem. Trzeba jednak uważać, aby wacik przykrywał powierzchnię paznokcia, a nie skórę na palcach. To, czego nie udało nam się usunąć, czyli najczęściej resztki bazy, należy spiłować polerką.

Prawidłowe zabezpieczenie paznokci

Ostatnim krokiem przy usuwaniu hybrydy powinno być również odpowiednie zabezpieczenie paznokci, jeśli nie zamierzamy ponownie nakładać lakieru. Jak ściągnąć hybrydy i odpowiednio zabezpieczyć paznokcie? Przede wszystkim oczyszczone paznokcie warto pokryć warstwą odżywki, która poprawi ich wygląd. Pielęgnacji wymagają także skórki – warto w tym celu zastosować specjalną oliwkę do skórek. Dzięki tym zabiegom pielęgnacyjnym nasze paznokcie oraz skórki zostaną odżywione, co będzie widoczne w ich estetycznym wyglądzie. Na usunięcie hybrydy można także zgłosić się do salonu. Profesjonalne kosmetyczki powinny wykonać to prawidłowo, ale zawsze warto mieć na uwadze, czy robione jest to w prawidłowy sposób.

Kiedy przydać może się ocena kompetencji pracownika?

Udostępnij