surfmag.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, finansach, pracy oraz domie i ogrodzie

Technologie

W jaki sposób można zablokować dokuczliwe reklamy na YouTube?

W jaki sposób można zablokować dokuczliwe reklamy na YouTube?

YouTube to jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem na całym świecie. Niestety irytujące reklamy są głównym źródłem frustracji setek użytkowników. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak zablokować reklamy na YouTube, aby można było komfortowo oglądać ulubione filmy.

Zobacz także: Iphone 13 – cena, kolory oraz inne podstawowe informacje

Wykupienie subskrypcji

Najprostszym sposobem na wyłączenie reklam jest oczywiście wykupienie stosownej subskrypcji. Jest to bardzo proste i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Mowa tutaj oczywiście o wykupieniu subskrypcji YouTube Premium, dzięki której raz na zawsze można zapomnieć o serwisach. Warto wspomnieć także o tym, że jest to bardzo uczciwe rozwiązanie. Twórcy materiałów video otrzymują stosowne wynagrodzenie, a użytkownicy za niewielką opłatę mogą w wygodny sposób śledzić ulubione kanały.

W jaki sposób można wyłączyć reklamy na komputerze?

Komputerowe systemy operacyjne oferują wiele ciekawych narzędzi, dzięki którym można wyłączyć dokuczliwe reklamy. Praktycznie każda przeglądarka internetowa posiada specjalne wtyczki, dzięki którym możliwe jest blokowanie reklam. Warto wspomnieć o tym, że opisywane wtyczki blokują nie tylko reklamy w serwisie YouTube. W pierwszej kolejności warto sprawdzić takie wtyczki jak np.: Adblock, uBlock oraz AdGuard. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa również wtyczka Ghostery. Pamiętać należy również o tym, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować kilka wtyczek jednocześnie, dzięki czemu znacząco zwiększą się szanse na zablokowanie reklam. Godne polecenia są zaawansowane wtyczki, które blokują język programowania HTML5. Wymienione wtyczki dostępne są oczywiście w przeglądarkowych sklepach z aplikacjami.

Jak wyłączyć reklamy na telefonie?

Filmy na YouTube można oczywiście obejrzeć nie tylko na komputerze, ale również na nowoczesnych smartfonach. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy człowiek posiada telefon z dostępem do Internetu. Niestety oficjalne aplikacje na Androida i iOS nie pozwalają na bezpłatne wyłączenie reklam. Jedynym legalnym rozwiązaniem jest wykupienie subskrypcji Premium. Osoby, które chcą zaoszczędzić nieco gotówki muszą zainstalować konkurencyjne przeglądarki internetowe. Osoby korzystające z dobrodziejstwa systemu operacyjnego Android mogą zainstalować przeglądarkę Firefox albo Opera. Są to darmowe przeglądarki, które oferują dostęp do wtyczek blokujących reklamy na YouTube.

W jaki sposób można bezpiecznie naładować słuchawki bezprzewodowe?

Czy korzystanie z wtyczek jest legalne?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że korzystanie z wtyczek blokujących reklamy na YouTube jest legalne. Pamiętać należy jednak o tym, że w wielu sytuacjach z wiadomych przyczyn nie jest to etyczne rozwiązanie. Jeżeli blokujemy reklamy to właściciele wybranych treści nie otrzymują żadnego wynagrodzenia. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby instalować wyłącznie sprawdzone wtyczki, które pozbawione są szkodliwego oprogramowania. Wtyczki cały czas się rozwijają, dlatego też trzeba je systematycznie aktualizować.

Liderzy rynku

Udostępnij