surfmag.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, finansach, pracy oraz domie i ogrodzie

Biznes i finansePraca

Co jest istotne, decydując się na kupno mieszkania na firmę?

Co jest istotne, decydując się na kupno mieszkania na firmę?

Inwestycja w nieruchomość zawsze będzie dobrym pomysłem. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż trzymanie pieniędzy na lokatach lub rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowym. Obecnie nie można liczyć na wysokie oprocentowanie, przez co pieniądze zdają się wręcz tracić na wartości. Warto ulokować kapitał w coś, co będzie generowało zysk. Dobrym pomysłem będzie zakup mieszkania, apartamentu inwestycyjnego. Opcji do wyboru jest wiele, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Na zakup mieszkania nie decydują się wyłącznie osoby prywatne, jest to też świetna opcja dla przedsiębiorców. Warto poznać zalety zakupu nieruchomości na firmę.

Zobacz także: Jakie są nieuczciwe praktyki rynkowe?

Czy kupno mieszkania na firmę to dobry pomysł?

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, czy warto inwestować w nieruchomość na firmę, to pora poznać zalety tego rozwiązania. Ogromnym plusem dla przedsiębiorców będzie możliwość amortyzacji. Nie mogą liczyć na to osoby prywatne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Co oznacza dokonanie odpisów amortyzacyjnych? Chodzi tutaj o wliczenie w koszty prowadzonej działalności pewnej sumy wartości zakupionego budynku. Przekłada się to oczywiście na zmniejszenie wysokości podatku od dochodów. Szybszy zwrot z inwestycji to ogromna zaleta. Warto też od razu dodać, że w koszty amortyzacyjne nie wlicza się wyłącznie ceny zakupu nieruchomości. Można odliczyć szereg innych opłat typu koszty związane z remontami, odsetki, prowizje bankowe, opłaty sądowe i notarialne oraz wiele więcej. Jak widać, rozwiązanie to jest bardzo opłacalne. Można ustalić również stawkę indywidualną do nawet kilkunastu procent. Warto zapoznać się bliżej z tym tematem, aby skorzystać jak najwięcej. Podwyższona stawka amortyzacyjna to gwarancja sporych oszczędności w skali roku.

Co jest istotne, decydując się na kupno mieszkania na firmę?

Co warto wiedzieć, decydując się na zakup mieszkania na firmę?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że zakup nieruchomości na cele działalności gospodarczej i pozwala na uniknięcie płacenia wysokiego podatku. Możliwe staje się odzyskanie części zainwestowanych pieniędzy. Przedsiębiorcy mogą odliczyć podatek VAT, co jest świetną wiadomością. Nie obowiązuje to z kolei osób prywatnych. Kolejną kwestią są odsetki z kredytu, które również można wliczyć w koszty prowadzonej działalności. Jeśli dla kogoś nadal jest to za mało, to powinien zastanowić się nad zarabianiem na wynajmie. Zakupiona na firmę nieruchomość może wygenerować dodatkowe przychody. Wynajem to sposób na jeszcze szybszy zwrot z inwestycji. Mieszkanie będzie na siebie zarabiać. Trzeba tylko pamiętać o wystawieniu faktury. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest wynajmowanie lokalu innemu przedsiębiorcy. Dobrą wiadomością będzie możliwość uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego z tytułu najmu. Zacznie to obowiązywać, jeśli koszty odpisów amortyzacyjnych staną się wyższe od wysokości uzyskiwanych przychodów w ramach najmu nieruchomości. Jeśli mieszkanie ma atrakcyjną lokalizację, to nie trzeba martwić się o znalezienie osób zainteresowanych jego wynajmem.

Zmiana perspektywy

Udostępnij