surfmag.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, finansach, pracy oraz domie i ogrodzie

Technologie

Zalety samochodów hybrydowych

Zalety samochodów hybrydowych

W obecnych czasach coraz większą popularnością cieszą się samochody hybrydowe. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej oraz zapoznać się z ich głównymi zaletami.

Niższe zużycie paliwa

Wśród głównych zalet samochodów hybrydowych można wskazać przede wszystkim niższe średnie zużycie paliwa. Jest to jedna z głównych korzyści, które wynikają z posiadania takiego napędu. Jazda samochodem hybrydowym z całą pewnością jest tańsza niż jego tradycyjnym odpowiednikiem. Dlatego hybrydy Volkswagena będą odpowiednim rozwiązaniem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. 

Ekonomiczna jazda 

Dzięki korzystaniu z hybryd możliwe jest także bardziej ekonomiczne jeżdżenie, a w szczególności jeżdżenie po mieście. Silnik hybrydowy zapewni komfortową jazdę na krótkich trasach bez konieczności zużywania paliwa. Ma to szczególne znaczenie podczas stania w korkach, które są w obecnych czasach dość powszechne w miastach. W przypadku silników spalinowych największe zużycie paliwa można odnotować przy ruszaniu, co jest możliwe do uniknięcia w jednostce o napędzie hybrydowym. 

Odzyskiwanie energii

Hybrydy marki VW podczas jazdy umożliwiają odzyskiwanie energii, co jest bardzo efektywnym rozwiązaniem. Podczas hamowania pojazdu może się włączać rekuperacja, dzięki której energia jest odzyskiwana przez silnik elektryczny. W tym procesie ładowane są akumulatory, które z powodzeniem będzie można wykorzystywać podczas dalszej jazdy. Oprócz tego rekuperacja ma znaczący wpływ na zmniejszenie zużycia poszczególnych elementów eksploatacyjnych pojazdów, takich jak na przykład klocki i tarcze hamulcowe.

Zmniejszenie poziomu hałasu

Hybrydy Volkswagena charakteryzują się także zmniejszonym poziomem hałasu, co ma bardzo duże znaczenie dla ich użytkowników. Samochody z silnikami hybrydowymi są dużo cichsze niż tradycyjne pojazdy, które są wyposażone w silniki spalinowe. Cisza podczas jazdy jest bardzo komfortowa, niezależnie od tego, czy stoi się w korku, czy też porusza dłuższą trasą. Oprócz tego w ciszy można się dużo lepiej skoncentrować na jeździe. 

Jazda na dłuższych dystansach

Kolejną zaletą korzystania z samochodów hybrydowych w praktyce jest możliwość jazdy na dłuższych dystansach. Jazda pojazdami tego rodzaju jest bardzo komfortowa i może trwać dłużej niż ma to miejsce w przypadku samochodów typowo elektrycznych. Korzystanie wyłącznie z prądu umożliwia przejechanie jednorazowo nawet kilkudziesięciu kilometrów, co jest optymalne dla jazdy po mieście. 

Ułatwienia dla kierowców

Korzystanie z samochodów hybrydowych jest korzystnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki niemu oferuje się kierowcom szereg ułatwień. Dla tego rodzaju pojazdów dostępne są bardzo korzystne oferty finansowania, które oferowane są między innymi przez taki podmiot jak VW FS. Oprócz tego w wielu miejscach można znaleźć specjalne miejsca parkingowe przeznaczone dla tego rodzaju pojazdów, na których będzie można je bez przeszkód naładować. Częściej pojawiają się także strefy przeznaczone dla samochodów hybrydowych, do których pojazdy z tradycyjnymi silnikami nie mają prawa wjeżdżać.

Korzystne finansowanie

 W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo wiele modeli samochodów hybrydowych, dlatego na pewno każdy kierowca znajdzie dla siebie samochód, który będzie mu w pełni odpowiadał pod wszystkimi względami. Zakup samochodu hybrydowego jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem pod kątem finansowym, zwłaszcza jeśli skorzysta się z odpowiedniego finansowania. Jest ono oferowane między innymi przez VW FS. Wśród dostępnych opcji finansowania można wskazać zarówno kredyt (dostępny na https://www.vwfs.pl/klienci-indywidualni/finansowanie-samochodu/finansowanie-samochodu-nowego/kredyt-jak-abonament.html ), jak i leasing.

Udostępnij