surfmag.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, finansach, pracy oraz domie i ogrodzie

Biznes i finanse

Finansowanie floty pojazdów do logistycznej

Finansowanie floty pojazdów do logistycznej

Posiadanie własnej firmy transportowej bardzo często wiąże się z wysokimi kosztami, które związane są przede wszystkim z zakupem oraz eksploatacją samochodów dostawczych oraz ciężarowych. Na szczęście producenci takich samochodów oferują bardzo atrakcyjne oferty finansowania dla firm, które specjalizują się w transporcie. Logistyka stanowi bardzo ważną gałąź przemysłu. Gdyby nie odpowiednio rozwinięty transport, wiele biznesów nie miałoby możliwości prawidłowo funkcjonować. Nic więc dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców decyduje się na otwarcie własnej firmy transportowej. Na jakie możliwości mogą liczyć przedsiębiorcy jeśli chodzi o finansowanie pojazdów dostawczych oraz kto oferuje takie usługi? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Leasing samochodu ciężarowego, a najem długoterminowy

Niektóre firmy posiadają osobne spółki, które specjalizują się w przygotowywaniu ofert finansowania dla swoich klientów. Jedną z takich firm jest m.in. MAN FS, czyli MAN Financial Services. Jest to osobna spółka firmy MAN, która zajmuje się finansowaniem samochodów dostawczych i ciężarowych. Jeśli chodzi o finansowanie pojazdów ciężarowych, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest leasing, na który najczęściej decydują się przedsiębiorcy. Jest to bardzo elastyczna forma finansowania, bowiem na wysokość miesięcznej raty wpływa kilka czynników, które można swobodnie dostosowywać do swoich potrzeb. Na wysokość raty leasingu wpływa wkład własny, czyli kwota, którą wstępnie płacimy za samochód, długość okresu finansowania oraz kwota wykupu auta. Inną, bardzo ciekawą opcją jest najem długoterminowy. Jest to nic innego, jak wypożyczenie pojazdu na dłuższy czas, określony w umowie. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne cenowo, jednak wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Zerwanie umowy najmu wiąże się z wysoką karą finansową, a same auta mają miesięczny limit kilometrów, po przekroczeniu którego naliczana jest opłata.

MAN Financial Services – usługi finansowania pojazdów ciężarowych

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który zamierza poszerzyć flotę samochodów o nowe auta ciężarowe lub dopiero zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy transportowej, warto skorzystać z usług MAN FS, czyli osobnej spółki firmy MAN, zajmującej się przygotowywaniem ofert finansowania na samochody ciężarowe oraz dostawcze. MAN Financial Services oferuje swoim klientom leasing oraz najem długoterminowy na samochody nowe oraz używane. Skorzystanie z usług tej firmy jest doskonałą szansą na zakup aut ciężarowych w korzystnych cenach.

Udostępnij