About Us

„PENTACOASTAL”

  • 26 maja, 2020

Przed Wami długo wyczekiwana, pełnometrażowa premiera surferskiej epopei od Vans, „Pentacoastal”. Reżyserzy Wade Goodall i Shane Fletcher połączyli ze sobą szereg zaskakujących elementów filmowych w produkcji tak, aby widzowie mogli się przenieść do tego zjawiskowego wymiaru surferskiego świata.

Inspirowany kultowym kinem australijskim, Pentacoastal łączy w sobie emocjonujące animacje odręcznych rysunków, falisty pejzaż dźwiękowy oraz subtelną domyślną narrację, dzięki czemu jest jedyną w swoim rodzaju wyjątkową podróżą w surferski świat. Wraz z Dane Reynolds, Harry Bryant, Nathan Fletcher, Pat Gudauskas, Dylan Graves, Nathan Florence, Tanner Gudauskas i Kyuss King w filmie Pentacoastal podążamy za Wadesem Goodallem wzdłuż i w szerz mapy po trasie, którą potajemnie wyznaczył pentagram narysowany na atlasie Australii.

Z natury ekspresyjna w surfingu oraz w życiu codziennym estetyka wizualna Goodall’a przechodzi w filmie prawdziwą metamorfozę. Łącząc czas i percepcję sensoryczną, Goodall wyjaśnia w jaki sposób ułożyli sceny w filmie „aby widz miał wrażenie, że jest to wspomnienie lub sen”. Stanowczo trzymając się swojego twórczego celu, Goodall objaśnia:
„każdy aspekt tego filmu miał założony artystyczny cel, aby spajać wszystko w jedną całość i podkreślić motyw wizualny”. Współreżyser, Shane Fletcher zaznacza cechy wyróżniające film od innych: „przy tworzeniu filmów surferskich trzeba zachować równowagę. Warto tworzyć w przeciwnym duchu do tego, co już istnieje. Przy tak dużej ilości krótkich, pojedynczych filmów surferskich znaleźliśmy lukę na dłuższą, pełnowymiarową produkcję. Pentacoastal jest zmysłowym doświadczeniem, zarówno dźwiękowo jak i wizualnie. Jednocześnie przywołuje na myśl wspomnienia z podróży i surfingu z przyjaciółmi.”

Podczas gdy pierwotny impuls do stworzenia Pentacoastal przyszedł od Wade’a, końcowy rezultat jest owocem współpracy surferskich talentów i kreatywnej wizji Shane’a oraz wieloosobowego zespołu Vans. Przepełniony
surrealistycznymi falami i odległymi krajobrazami, Pentacoastal został bez wątpienia stworzony dla odkrywców, miłośników wrażeń i purystów.
Światowa premiera Pentacoastal odbędzie się 14 maja na kanale Youtube Vans. Ta wyjątkowa produkcja filmowa zawiera wyselekcjonowaną ścieżkę dźwiękową utworów Grindermana, 35007, Briana Jonestown Massacre,
Windhand i Goons of Doom, z oryginalnymi kompozycjami z Black Waves, Thom Pringle, Nathan Fletcher, Shane Fletcher i wielu innych.

Informacje o Vans:
Vans®, marka VF Corporation (NYSE: VFC), oferuje oryginalne obuwie, odzież i akcesoria stworzone z myślą o sportach akcji. Autentyczne kolekcje Vans® są dostępne w 84 krajach za pośrednictwem sieci spółek zależnych, dystrybutorów oraz międzynarodowych oddziałów. Vans® ma ponad 2 tys. punktów sprzedaży detalicznej na całym świecie, obejmujących własne sklepy oraz punkty działające na podstawie franczyzy oraz współpracy partnerskiej. Marka Vans® wspiera twórczą ekspresję w kulturze młodzieżowej poprzez sport, sztukę, muzykę i kulturę miejską. Marka zapewnia innowacyjne platformy takie jak Vans Park Series, Vans Triple Crown of Surfing®, Vans Pool Party, Vans Custom Culture oraz międzynarodowe centrum kultury i muzyki Vans: House of Vans.

Vans, “Off The Wall” Since ’66
www.vans.com
youtube.com/vans
instagram.com/vans
facebook.com/vans
twitter.com/vans_66