About Us

Nazare Tow Surfing Challenge 2020

  • 13 lutego, 2020

World Surf League na ten rok zaplanowało rozegranie dwóch eventów cyklu Big Wave. Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność oglądać zmagania śmiałków na Jawsach na Hawajach podczas imprezy cbdMD Jaws Big Wave Championships. Teraz nadszedł czas na drugą imprezę z cyklu, Nazare Tow Surfing Challenge. Impreza została rozegrana w zmienionym formacie, w którym zawodnicy łapią fale przy pomocy skutera.

W Portugalii w tym roku zimuje Kuba Winkowski, który zrelacjonował nam tegoroczną edycję.

„Kiedy oglądałem na live streamie w zeszłym roku zawody paddle w Nazare nie liczyłem, że w tym roku będę mógł wszystko obejrzeć z klifu. Na żywo to jednak coś innego. W internecie lepiej widać akcję na zbliżeniach powtórkach i z komentarzem. Jak stoisz na klifie każdy surfer wygląda mniej więcej tak samo. Emocje jednak większe, wyobrażasz sobie, że to ty jesteś na tej fali i wszystko dzieje się na żywo. Ludzi tłum.

Samochód najlepiej zaparkować na pierwszym wolnym miejscu i dojść na piechotę, bo w samym mieście uliczki są wąskie i jest mało miejsca. Na samym klifie, fajnie, człowiek przy człowieku. Jak dojdzie się do końca to fale rozbijające się o brzeg oblewają ludzi w pierwszym rzędzie. Atmosfera super, ludzie dopingują wszystkich surferów w wodzie.

Najlepiej radził sobie Kai Lenny, który dobrze bawił się na wielkich falach.

📸: Pedro Mestre

Prawie na każdej fali na początku skakał 360’, a potem jechał piękne linie, żeby na końcu próbować podwójne backflipy.

Widzeliśmy parę wipe outów i dobrych mielonek przez 3 fale z set-u, jednak wipe out of the day zdecydowanie wygrał Alex Botelho, którego nieprzytomnego wyciągnęli z wody.

Alex jest super surferem z Portugali i w zeszłym roku łapał dobre tuby w zawodach paddle big wave.

Więc jeśli chcecie kupić parę pamiątek z Portugalii, zjeść lunch z super widokiem, a przy okazji obejrzeć najlepszych surferów na największych falach to zapraszam do Nazare. „

Wieczorem po emocjonującym dniu ogłoszeni zostali zwycięzcy tegorocznej edycji:

Men’s Wave of the Day: Kai Lenny

Women’s Wave of the Day: Justine Dupont

Team Champions: Young Bulls (Lucas Chianca and Kai Lenny)