About Us

Big Wave Surfing i CBD

  • 08 listopada, 2019

Zima za rogiem, czyli sezon na wielkie fale na półkuli północnej rozpoczęty. Na najbardziej znanych spotach rajderzy mają już pierwsze sesje za sobą. W ostatnim tygodniu odpaliło Nazare i kilka spotów w Galicji, a także trochę dalej, na Hawajach. Wszyscy po woli przygotowują się do kolejnego sezonu cyklu Big Wave World Tour.

Tegoroczny tour obejmuje na razie tylko 2 lokacje. Nazare w Portugalii oraz Jaws na Hawajach. Format zawodów w Europie został zmieniony, ze względu na bezpieczeństwo zawodników, event rozgrywany będzie w formacie tow-in czyli do złapania fali używane będą skutery.

Tymczasem na Hawajach pojawił się nowy sponsor imprezy, który dla wielu okazał się zaskoczeniem. WSL połączyło siły z cbdMD, producentem produktów zawierających oleje CBD.

Kannabidiol (CBD) to jeden z ponad 100 występujących naturalnie w konopiach związków organicznych zaliczanych do grupy kannabinoidów. CBD jest najpowszechniej występującym kannabinoidem w konopiach włóknistych i w przeciwieństwie do THC (tetrahydrokannabinolu), nie ma on działania psychoaktywnego i nie jest sklasyfikowany jako substancja narkotyczna.

https://www.instagram.com/p/B4S1-Aeg-1j/?utm_source=ig_web_copy_link

Wiele osób zaczeło się zastanawiać czy jest to słuszna droga i skuteczny sposób promocji. Surfing jest wpierany przez firmy zajmujące się produkcją alkoholu, którego skutki działania nie mają pozytywnego wpływu na nasze zdrowie. Podobnie jest z napojami energetycznymi, które z naturalnymi środkami pobudzającymi nie mają za dużo wspólnego. W tym przypadku wybór i współpraca z firmą, która wprowadza na rynek naturalne suplementy diety, wydaję się być lepszą drogą i słusznym kierunkiem współpracy. Z drugiej strony jak etycznie by do tego nie podchodzić i tak zawsze skończy się na tabelkach excela i bilansie $$$.