About Us

West Coast Battle 2018

  • 17 grudnia, 2018

Tydzień temu w centrum surfingu Surf Academy w Kołobrzegu odbyły się historyczne i pełne emocji pierwsze Otwarte Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Surfingu czyli West Coast Battle 2018! Na zawody stawiło się prawie 30 zawodników i zawodniczek z Polski, Niemiec, Czech, Rosji, a nawet RPA. Południowo zachodni rozkołys i wiatr offshore od samego rana przyniósł równe ponad metrowe fale, a walka pełna emocji była do ostatniego centymetra swellu.

W sobotę rozegrane zostały konkurencje Open Man i Open Woman. Natomiast w niedzielę zawodnicy walczyli w konkurencji dla amatorów, czyli #KOOKS. Dodatkowo organizator przygotował miniFestiwal kultury Surf. Oprócz premiery kolekcji DAKINE 2019 odbył się pokaz filmów, gdzie niewątpliwą gwiazdą wieczoru była premiera „ Where a desert meets the ocean” odjechanego filmu z Namibii zrealizowanego przez surfprzyjaciół z Czech. Na koniec dnia odbyło się wręczenie najlepszym zawodnikom nagród ufundowanych przez partnerów wydarzenia oraz wspólna integracja przy muzyce.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i wspólnie ze współorganizatorami oraz partnerami wydarzenia przygotowali wszystko całkiem profesjonalnie, a wyjątkowa atmosfera w stylu #Kalafiornia udzielała się wszystkim.

Dlatego nie możemy doczekać się już WCB 2019, na które już teraz rezerwujcie urlopy na wrzesień, bo będzie grubo 🙂

Oficjalne Wyniki West Coast Battle 2018:

Open Man:

  1. Maximilian Brozio
  2. Istomin Maxim
  3. Stefan Wesołowski
Open Woman:
  1. Karolina Wolińska
  2. Karolina Marczak
  3. Dorota Kabała

#Kooks: Jakub Wolański

Specjalne podziękowania dla:

Współorganizatorów: MOSIR Kołobrzeg, Lokalna Organizacja Turystyczna Regionu Kołobrzeg

Partnerów: WOPR Oddział Powiatowy Kołobrzeg, Fish Skateboards, Dakine Polska, Coffeedesk, El Coco, Fish Dry Pack, CHILLIapartamenty, Pathology art, SurfPorn, NSP,MOKI, NSP,

Patronatów: Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Surfingu, Polskie Stowarzyszenie Surfingu, W Ślizgu #wcbsurf18 #mistrzostwasurf #kalafiornia #surfacademypl

#mistrzostwasurf #wcbsurf2018  #kalafiornia