About Us

Jan Kriwol OCEΛN

  • 21 listopada, 2017

Dziś przedstawiamy ostatni projekt Jana Kriwola o wymowny tytule OCEΛN, który powstał przy współpracy z Aleksandrem i Gustawem Lange, podczas tegorocznej edycji Pucharu Świata.
Zdjęcia zrealizowane zostały w Hossegor i Biaritz we Francji.

„Zależało nam na klimacie niczym z Blade Runnera gdzie bohatera otacza nieskończona, tajemnicza pusta przestrzeń, panuje cichsza, czuje się tylko odgłos oceanu.

Surfing poza samym pływaniem to ciągłe szukanie i wypatrywanie odpowiednich fal do surfowania, pogoń za tą wymarzoną, idealną falą.
Surfing jest jednym z najtrudniejszych spotów na świecie ale przede wszystkim to stan umysłu, styl życia i patrzenia się na to co nas otacza. W połączeniu
z surowym betonem i elementami architektury chcieliśmy stworzyć, pełen suspensu, mistyczny, lekko odnaturalniony inny świat.

Mieliśmy szczęście do pogody ponieważ przez 10 dniowy pobyt we Francji było większość słonecznych ciepłych dni, co na Październik jest rzadkością.

Plan lokalizacji został określony przed wyjazdem, niektóre miejsca znaliśmy ale też na miejscu szukaliśmy nowych. Na zdjęciach chcieliśmy utrzymać kontrast i połączenie świata żywiołu jakim jest ocean i świata architektury. Surfingowy klimat w futurystycznym wydaniu.

Zdjęcia były robione od pracy na statywie w prawie studyjnych warunkach do ujęć przy samej tafli wody. Było tak naprawdę wszystko, od wpinania się na pionowe ściany, zdjęcia w samej wodzie actioncam-em po latanie dronem nad falami. Zwiedzieliśmy pare wspaniałych miast i miejsc, do których napewno wrócimy. Przede wszystkim Hiszpańskie wybrzeże oraz miasto Zarautz stanie się naszym kolejnym miejscem do zdjęć czy surfingu.

Do Francji jechaliśmy samochodem wiec cała droga trwała około 27 godz. w każdą stronę, oczywiście prowadząc w 4 osoby na zmianę bez przystanku na nocleg:) Łącznie przejechaliśmy ponad 5500km. Czy było warto? – Było.
Zobaczyć świt na plaży gdzie przy zmianie temperatury zaczyna parować różowy od wschodzącego słońca ocean – Niezapomniane.

Sam Projekt był niesamowitą przygodą, bo przy okazji zdjęć byliśmy zaproszeni na największe zawody surfingowe na Świecie z jednym z przystanków właśnie w Hossegor we Francji. WSL Quiksilver ProFrance 2017. Mogliśmy zobaczyć najlepszych surferów w akcji na jednych z najlepszych fal. Idealne warunki i pogoda dostarczyła nam niesamowitych widoków oraz niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy za pomoc przy projekcie:
Quiksilver Poland
Volvo Car Poland
Bradley Surfboards
Lokales Only”