About Us

Zbuduj swoją drewnianą deskę w warszawskiej pracowni „Miasto Szkutnia”

  • 25 października, 2017

Tuż nad Wisłą, na terenie klubu sportowego „Spójnia” działa otwarta pracownia stolarska „Miasto Szkutnia”. Założona przez Przemka Sobotowskiego i Pawła Miasojedowa, oferuje warsztaty i zajęcia dla prawie każdego kto lubi zapach drewna i ciężar narzędzi stolarskich w dłoniach. Prowadzący to stolarze z pasji, nie z wykształcenia. Przemek ma za sobą przeszłość korporacyjną, a miłość do drewna zaczęła się od starej drewnianej, szwedzkiej łodzi, którą kupił, wyremontował i pływa nią wraz z rodziną po Archipelagu Wysp Sztokholmskich. Praca przy łodzi dawała mu tyle satysfakcji, że postanowił rozwinąć zamiłowanie w coś konkretniejszego. W ich działaniach bardzo ważny jest powrót do rękodzieła.

Pracownię otworzyli więc trochę dla siebie, ale oczywiście życie w niej toczy się dzięki uczestnikom warsztatów i tym, którzy ją odwiedzają. Oferta jest skierowana do wszystkich, którzy chcą wykonać coś z drewna, mieć przy tym trochę zabawy, dobrze i w dobrym towarzystwie spędzić czas, no i oczywiście cieszyć się potem efektem swojej pracy. Najkrótsze warsztaty trwają kilka godzin i już w tym czasie można poczuć jak wspaniałą rzeczą jest praca w drewnie i jego zapach. No i klimat miejsca też zachęca do powrotów.

W Miasto Szkutni, pod okiem Przemka i Pawła, można samemu zbudować różne rzeczy. Począwszy od prostej drewnianej zabawki, poprzez drewniane meble, deskę do paddlebordingu (SUP), czy longboard, skończywszy na stylowym drewnianym kajaku czy małej łódce. Ostatnio pracują nad deską surfingową, bo te pływające są im najbliższe.

www.miastoszkutnia.pl
Przemek Sobotowski
p.sobotowski@gmail.com