About Us

ERGO Hestia Polish Surfing Challenge 2017 (zawody na prognozę)

  • 04 sierpnia, 2017

11. Mistrzostwa Polski w Surfingu i Stand Up Paddle na Półwyspie Helskim już w sierpniu. Długi weekend sierpniowy uświetni Surf Piknik, który odbędzie się 13 sierpnia.
Polskie Stowarzyszenie Surfingu oraz Grupa ERGO Hestia zapraszają na XI edycję Mistrzostw Polski w Surfingu i SUP (Stand Up Paddle) – ERGO Hestia Polish Surfing Challenge. Zawody zostaną rozegrane pomiędzy 1 sierpnia a 10 września na Półwyspie Helskim w gminie Władysławowo. Dokładne terminy będą ustalane w zależności od warunków pogodowych. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w trzech głównych kategoriach (męskiej i damskiej): Surfing OPEN, Surfing Juniors, SUP Wave.

– Od wielu lat wspieramy projekty popularyzujące sporty wodne. ERGO Hestia Polish Surfing Challenge 2017 to kolejne wydarzenie, które daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w ramach sportowej rywalizacji na wodzie – powiedział Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy ERGO Hestii. – Doceniając potencjał i rozwój sportów wodnych ERGO Hestia zainicjowała projekt #MistrzowskaOchrona. To połączenie ubezpieczenia sportowego i podróżnego, które pozwala na realizację pasji w połączeniu z ochroną sprzętu i szybką pomocą w razie wypadku w Polsce i za granicą  – dodał Arkadiusz Bruliński.

– Surfing z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Na polskim wybrzeżu pojawia się coraz więcej surferów i surferek, SUPerów i SUPerek, a także szkółek. O popularyzacji surfingu świadczy również fakt, że po latach starań International Surfing Association, którego członkiem jest Polskie Stowarzyszenie Surfingu, doprowadziło do wpisania surfingu w program Igrzysk Olimpijskich TOKIO 2020. Tym bardziej cieszymy się, że już po raz 11 udaje nam się organizować zawody wyłaniające najlepszych surferów w Polsce – podsumował Wojciech Ochrymowicz, Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Surfingu.

Niezależnie od warunków pogodowych 13 sierpnia na plaży na wysokości kempingu Solar (od strony otwartego morza – wejście nr 12) odbędzie się Surf Piknik. Na uczestników czeka masa sportowych atrakcji, takich jak szkolenia i pokazy SUP, szkolenia surfingowe, tor do skimboardu, zawody i treningi na slackline i wiele innych atrakcji. Na koniec dnia odbędzie się sprzątanie plaży i warsztaty edukacyjne “Polish Your Beach”.

Program Surf Pikniku ERGO Hestia Polish Surfing Challenge
11:00 START imprezy – DJ Red Bull
od 12:00 Szkolenia SUP, surfing, skim, slack line.
13.00 Yoga na plaży
14:00 SUP Race dla amatorów (jeżeli warunki nie pozwolą na rozegranie Mistrzostw SUP na fali zorganizowany zostanie wyścigi między bojami)
15:00 Pokaz WOPR
16:00 Zawody w Skim Boardzie,
17:00 Rozdanie nagród dla amatorow.
18:00 – 20:00 Relax, Chill Music & sun set
21:00 Pokaz Filmu

ZAPISY ZAWODNIKÓW: https://allsporter.com/event/3864/ergo-hestia-polish-surfing-challenge-2017
Starter Pack dla zawodników! Wpisowe 30 PLN

Link do eventu: https://www.facebook.com/events/841260422747562/

ORGANIZATOR: https://www.facebook.com/PolskieStowarzyszenieSurfingu/

Wartość puli nagród wynosi 20 000 złotych:
• Suma nagród finansowych 5 000 PLN.
• Pianki i ubrania fundowane przez markę Quiksilver
• Kamery GoPro
• Deska surfingowa Baltica
• Deska surfingowa Polvo
• 3. wiosła SUP firmy Bass
• Deski firmy Carver
• Ubrania firmy Baltica
• Zestawy firmy DaKine
• Zestawy firmy FCS
• Skimboary Pakalolo
• Trickboardy
• Kolekcje ubrań Femi Stories

Wydarzenie objął patronatem honorowym Burmistrz Władysławowa Pan Roman Kużel. Tegoroczne wsparcie imprezy zapewnia sponsor tytularny – Grupa ERGO Hestia oraz Quiksilver Polska, Carver, Carver Wave, Red Bull mobile, Femi Stories, Baltica, Da Kine, FCS, Bass, Go Pro, Polvo, Pakalolo, Lamart, TrickBoard.

Partnerzy: Kite Park, Learn 2 Surf, Boards For Kids, Bałtyckie Stowarzyszenie Surfingu, Laola Team, AllSporter.com.