About Us

O’Neill Cold Water Jam 2016

  • 12 marca, 2017

W ostatni wtorek, po raz pierwszy na naszym wybrzeżu, odbyły się w pełni zimowe zawody surfingowe. O’Neill Cold Water Jam odbył się w Górkach Zachodnich, gdzie z samego rana na plaży leżał jeszcze śnieg i można było poczuć zimową aurę. Śnieg szybko zaczął topnieć, ale na szczęście fale dopisywały cały dzień.

Trzeba przyznać, że Posejdon był bardzo łaskawy. Był to jeden z tych dni podczas których Bałtyk przez cały dzień od świtu do godzin popołudniowych pompowały fale w tym samym rozmiarze i tak samo dobrze.

Organizatorzy czekali na odpowiednie warunki czyli na solidny swell z północy, a najlepiej z północnego wschodu. Udało się.

Fale osiągały 2 metry z okresem do około 8 sekund. Woda miała temperaturę 2 stopni Celsjusza.
To był ostatni moment, żeby rozegrać zawody w tak regularnych warunkach. Wydaje się, że był to już ostatni tej zimy, podmuch arktycznego frontu z tak dobrymi falami. Niebawem zaczną przeważać kierunki zachodnie.

Na plaży, dzięki pomocy helskiego kampingu Chałupy 6, w namiocie, udało się ustawić grzyba czyli grzejącą lampę, gdzie przez cały dzień zawodnicy między heatami mogli się dogrzać. Także nieoceniona okazała się obecność auta eventowego Red Bulla, z którego głośników płynęła muzyka i zaopatrywało zawody w prąd, niezbędny do grzania herbaty.

W zawodach wystartowały 22 osoby. 16 panów i 6 pań.
Poziom był wysoki, a zawody bardzo widowiskowe szczególnie za sprawą juniorów, którzy na szybkich i stromych falach pokazywali kawał dobrego surfingu.

Na zawody dotarli i wystartowali także goście z Kaliningradu, którzy całkiem dobrze sobie radzili, koleżanka z za miedzy była druga, a jeden z dwóch startujących chłopaków przeszedł do półfinałowego heatu.
Mimo spontanicznego charakteru imprezy, atmosfera i cała część sportowa udała się znakomicie i przerosła oczekiwania organizatorów. Z przyjacielskiego jamu zrobił się na prawdę konkretny contest z super nagrodami.

Firma O’neill Polska, zadbała aby każda osoba z finałowego heatu był nagrodzona. Do wygrania były zimowe pianki O’Neill oraz akcesoria – rękawiczki i buty.
Impreza okazała się takim sukcesem, że z pewnością odbędzie się podczas następnej zimy z jeszcze większym rozmachem.

Wyniki Mężczyzn
1. Maksymilian Michalewski
2. Kuba Kuzia
3. Bartosz Kulczyński
4. Stefan Wesołowski
5. Konrad Jędrzejewski
6. Tomasz Janiak
7. Roman Shushakov
8. Michał Mikołajczyk
9. Adam Ambrożewicz
10. Łukasz Koński
11. Karol Bogalecki
12. Jan Sadowski
13. Paweł Raszke
14. Aleksey Kirianov
14. Piotr Łabęcki
14. Robert Ziegert

Wyniki Kobiet
1. Karolina Wolińska
2. Anna Matveeva
3. Daria Łobasiuk
4. Małgorzata Cieplińska
5. Monika Kołaczkiewicz
5. Paulina Ziółkowska

tekst: Łukasz Dymkowski, Krzysztof Jędrzejak, zdjęcia: Baltic Surf Scapes Krzysztof Jędrzejak