About Us

O’Neill Cold Water Jam

  • 18 lutego, 2017

O’Neill Cold Water Jam to pierwsze w historii cold water’owe zawody surfingowe w Polsce. Zawody te odbędą się przy sprzyjającej prognozie pogody, a okres oczekiwania na nią wystartował właśnie dziś. Przewidywany termin rozegrania zawodów to okres: 18 luty – 31 marzec 2017 r.
W przypadku braku odpowiedniej prognozy w tym terminie, zawody zostaną rozegrane w terminie późniejszym, zachowując cold water’owy charakter imprezy – temperatura wody poniżej 10 ºC.

Miejsce: Gdańsk – Górki Zachodnie, wejście nr. 21.
Link do lokalizacji imprezy.

Za miejsca na podium do wygrania będą pianki oraz akcesoria od sponsora imprezy – firmy O’Neill !
Dodatkowo przewidujemy nagrody w 3 kategoriach – za najdłuższą falę, najlepszy trick oraz najbardziej spektakularny wipe’out !

Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkich zapalonych i nie bojących się zimnej wody surferów !
W zależności od ilości zgłoszeń, rozegrane zostaną oddzielne heaty dla kobiet i mężczyzn.
Przewidywana maksymalna długość deski 7’6’’ (zawody skierowane są do osób pływających na krótszych deskach,
organizatorzy chcą uniknąć sytuacji gdzie w jednym heacie będą startować surferzy na longbordzie i na shortboardzie i zachować tym samym sprawiedliwe kryteria sędziowania).

Warunkiem rozegrania zawodów jest solidna prognoza gwarantująca czysty swell (najlepiej z północy) bez wiatru. W przypadku gdyby wymarzone warunki nie nadeszły, postaramy się zorganizować imprezę na najlepszą możliwą prognozę, również z opcją przeniesienia zwodów na inny spot.

O wszystkich dodatkowych atrakcjach będziemy informować wkrótce. Śledźcie prognozy pogody bo już w tym tygodniu na pewno będzie okazja żeby popływać.

Zdjęcia: Krzysztof Jędrzejak-Baltic Surf Scapes