About Us

„Lost at Sea – The Baltic” – teaser

  • 01 marca, 2016

„Lost at Sea – The Baltic” – dokument o miłości do surfingu tysiące kilometrów z dala od oceanu.

W pierwszej odsłonie produkcji „Lost at Sea – The Baltic” ruszamy na spotkanie z dwoma lokalnymi surferami, Krzysztofem Jędrzejakiem i Krzysztofem Sikorą, aby udokumentować ich zimowe poszukiwania fal na Bałtyku. Wkrótce dołącza do nas Sean Crowder, Australijczyk, który odnalazł swój dom w sercu Europy…

„Lost at Sea – The Baltic” to pierwsza polska dokumentalna produkcja filmowa pokazująca piękno Bałtyku i możliwości jakie daje on miłośnikom surfingu. Poznamy w niej ludzi, którzy dzięki swojej pasji i determinacji udowodnili, że surfing na Bałtyku jest możliwy i wyruszymy z nimi w niezapomnianą podróż wzdłuż wybrzeża w poszukiwaniu kolejnych, nieznanych dotąd miejsc.

W naszej podróży dotrzemy nie tylko na piękne bałtyckie plaże. Ważnym aspektem produkcji są również elementy ekologiczny związane z życiem nad naszym morzem. Dlatego „Lost at Sea – The Baltic” zbada problem zanieczyszczenia Bałtyku i spróbuje dowiedzieć się więcej o jego powodach i skutkach. Pokażemy ludzi i organizacje zajmujące się na co dzień walką o czystość naszego akwenu, a dodatkowo, dzięki takim postaciom jak prof. Stanisław Massel, światowej sławy badacz fal, dowiemy się dużo więcej o mechanice ich powstawania.

zdjęcia: Maria Lubicz – Łapińska, Karol Skierski, Andrzej Łąka, Marcin Szupłak (drone)
produkcja i reżyseria: Andrzej Łąka / Lost at Sea
występują: Krzysztof Jędrzejak, Krzysztof Sikora, Sean Crowder, Andrzej Łąka & prof. dr hab. Stanisław Massel

partnerzy: Jeep Polska, PGNiG
współpraca: Domek w Sosnowym Lesie, Decathlon, Instytut Oceanologii PAN, GoPro, Lange & Lange,
Vesper Sport, siedemzero.com, Baltic Surf Scrapes – Krzysztof Jędrzejak

https://www.facebook.com/lostatseapl/
https://www.instagram.com/lostatsea_project/