About Us

„El Sueño” – premiera online już jutro / 9.06.2015 godz. 19:00

  • 08 czerwca, 2015

Już jutro o godz. 19:00 zaprosimy Was na internetową premierę filmu „El Sueño” reżyserii Kuby Łubniewskiego Mikołaja Molendy.

3 lata od kinowej premiery filmu, po zakończeniu obiegu festiwalowego, z wielką przyjemnością możemy go zaprezentować szerokiej publiczności! Czekamy na ten moment od dawna i zapraszamy na film!

[vimeo id=”44044304″]

To film o Liquid Nation – surferach z całego świata, których łączy i przyciąga to samo poszukiwanie swojego sueño*, którzy goniąc za najlepszą falą lądują w miejscach, w których żyje się jak w pięknym śnie. Ten film ma wciągnąć w ich świat i zachęcić do niesamowitej przygody, jaką jest surfing.

(* sueño – hiszp. sen, marzenie)

[vimeo id=”43961786″]

Film El Sueño to dokument przedstawiający losy czwórki młodych ludzi z Polski, którzy w pogoni za wyśnioną falą odnajdują swój raj u wschodnich wybrzeży Meksyku. W towarzystwie ekipy filmowej trafiają do Puerto Escondido (Ukryty Port), małej malowniczej miejscowości położonej w Meksyku nad Oceanem Spokojnym, która ze względu na swoje położenie geograficzne stanowi mekkę dla surferów. Tam krzyżują się ścieżki niezwykłych ludzi z całego świata, którzy podobnie jak oni pasjonują się tym samym stylem życia. W trakcie ich pobytu okazje się, że chodzi o coś więcej. Szaman i ekolog, dawna pracownica banku z Mexico City, czy tajemniczy Martin, to postacie pochodzące z różnych zakątków świata, którzy jeszcze do niedawna prowadzili odrębne życia. Pasja, poszukiwanie czystych emocji i miłość do ludzi sprawiły, że wszyscy oni spotkali się w Ukrytym Porcie, miejscu w którym rytm życia wyznaczają wschody i zachody słońca, kwadry księżyca i ciepły acz czasami kapryśny klimat. Film ten choć opowiada o surfingu jest hołdem dla wszystkich tych, którzy nie wahają się oddać pogoni za niekończącą się pasją, fascynuje ich życie i drugi człowiek.

http://www.elsueno-movie.com/

Reżyseria
Kuba Łubniewski i Mikołaj Molenda

Zdjęcia
Kuba Łubniewski i Mikołaj Molenda

Producent
Maciej Krystosiak

Produkcja
Front Brand Integrated

Występują
Hydro Joel Sanchez
Maria Elena Covarrubias
Marcin Jabłoński
Karolina Winkowska
Janek Korycki
Melquiades Gil
Jurek Kijkowski

Montaż
Wojtek Włodarski
Tomasz Poszwiński
Kuba Pietrzak

Muzyka
Paweł Szamburski