Tadeusz Sączek wygrywa Polish Surfing Challenge 2013

03/09/2013

Tegoroczne zawody Surfing Challenge 2013 wygrał Tadeusz Sączek, Polak urodzony w Warszawie, na stałe mieszkający w RPA. VII Edycja zawodów była najbardziej widowiskowa, jeżeli chodzi o warunki oraz poziom zawodników. Nad naszym zamkniętym zbiornikiem bałtyckim powstały fale idealne do rywalizacji.

Rywalizacja w tym roku była na bardzo imponującym poziomie, zawodnicy walczyli o niesamowitą pulę nagród 15 tys. złotych. Dopisały zarówno fale zgromadzona publiczność oraz sponsorzy, podczas eliminacji i samych finałów. Wiemy już, że doświadczenia zdobyte na przestrzeni ostatnich lat pozwolą na lepszą organizację zawodów surfingowych odbywających się na „Prognozę” w przyszłych sezonach, tak żeby wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć je na żywo mówi Maciej Krystosiak specjalista ds. Marektingu sportowego oraz organizator zawódów PSC.

Zależało nam w tym roku bardzo na tym żeby wszyscy zainteresowani mogli na żywo zobaczyć prawdziwy surfing w Polsce. Dlatego wiedząc, że warunki na prognozę są sprawdzalne na 3 dni przed imprezą, w tym roku zaprosiliśmy dwie ekipy filmowe, które zarejestrowały cały materiał z zawodów. Reportaż z Polish Surfing Challenge ukaże się już niedługo.

Eliminację oraz finał zostały rozegrane na wysokości Chałupy III wejście nr.10. Tegorocznym zwycięzcą został Tadeusz Sączek. Drugie miejsce zajął jeden z najlepszych zawodników sezonu i obrońca tytułu Janek Korycki. Na kolejnej pozycji uplasował się Łukasz Bromski, a finałową czworkę zamknął Jurek Kijkowski.

Rok 2013 to już VII edycja zawodów Polish Surfing Challenge. W tym roku zaproszone zostały dwie ekipy filmowe, które zarejestrowały cały materiał z zawodów, wkrótce relacja filmowa.

Sponsor Główny: Rip Curl

Sponsorzy: Surfround, Red Bull, Go Pro, SUP Polska

Partnerzy: Miasto Władysławowo, Polskie Stowarzyszenie Surfingu, Front Brand Integrated, Solar, Surfrider Foundation Polska,

Patroni Medialni: Radio 4, Surfmag.pl, Go2Hel.pl, Sieplywa.pl, Freestyle.pl, VICE

Facebook: facebook.com/surfing-challenge.pl