”BIG MONDAY” – bałtycki surfing

Poniedziałek, 2 września 2013 roku. Dzień po zakończeniu zawodów Polish Surfing Challenge 2013, kiedy plaże na Helu opustoszały, padał deszcz i wiał silny wiatr, Tadeusz Sączek i Jurek Kijkowski nie przestawali pływać…

Właściwie tego dnia na Helu została spora część ekipy biorącej udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski. Tradycyjne w niedzielę po zawodach wszyscy zebrali się w przyczepie u Jurka Kijkowskiego. Wieczór minął w miłej atmosferze więc nie było łatwo wstać w poniedziałkowy poranek. Jednak po sprawdzeniu fali do wody weszli wszyscy obecni. Był nasz nowy mistrz Polski Tadek Sączek, Jurek Kijkowski, Łukasz Bromski, Maciek Krystosiak oraz Adam Tarasiuk (którego film z zawodów mogliśmy obejrzeć kilka dni temu).

Najdłużej w wodzie zastał Jurek i Tadek i to właśnie Tadek przybiegł z plaży żeby zakomunikować, że fale robią się coraz lepsze. Pomimo wiatru i padającego deszczu szybko zgarneliśmy sprzęt, łapiąc po drodze Jurka wracającego już na kemping. Długo nie trzeba go było namawiać, żeby wrócił do wody. Dzięki temu mamy ten oto materiał video, który, pomimo trudnych warunków do filmowania, przedstawia to, co najważniejsze – potencjał jaki surferom daje nasz polski Bałtyk. Przed Wami krótka zapowiedź materiału, który w całości zobaczycie już na wiosnę 2014 roku.

Wersja HD dostępna na vimeo: www.vimeo.com/74433220